E-mail
Heslo

RPG pravidla

ŽÁK PRAVIDLA Nesmí běhat a křičet po chodbách Volný čas tráví na koleji, v knihovně, v zahradách hradu, na nádvoří v hradu v restauraci jenž je v 9 patře školy s terasou prosklenou Smí si tykat se spolužáky a dospělým vykat musí poslat sovou omluvenku s důvodem a s delkou pobytu mimo hrad musí plnit úkoly, referáty, psát písemky chodit na 4 povinný předměty jemiž jsou létání, lektvary, obrana proti černý magii, dějiny čar a kouzel. Ostatní jsou volitelný musí Mít 85% docházky nebo +- 50% Nesmí kouzlit mimo školu a smí kouzlit ve škole, ale nesmí užívat smrtelná a ubližující kouzla. Když sve milé vykouzlíš srdíčka tak je to v pořádku. Nesmíš být vulgární, požívat drogy, alkohol a porušovat zákony ČR a SR ( český a slovenský republiky)

PROFESOR Musí tykat žákům a musí tykat kolegům, pokud je to někomu nepříjemné nemusí tykat nikomu musí chodit na hodiny a když někdo nepřijde musí tam počkat 15 minut pak jsou hodiny neomluvené pro žáky profesor musí omluvenku od žáka ukázat řediteli a poslat řediteli svou omluvenku s důvodem a delkou doby stravené mimo hrad nesmí na žáky používat kouzla, nesmí byt vulgární, požívat drogy, alkohol můžete, nesmí porušovat zákony ČR a SR musí zadávat úkoly, tři testy v obou pololetí a dva velký pololetní testy, referáty. Musí si vést v počítači složku o prospěchu žáků u každého jméno ročník pochvaly, tresty, známky, body, aktivitu, docházku zkrátka menší žákovská s třídící. A na konci každého pololetí odevzdat ke kontrole řediteli ať muže sepsat vysvědčení
Zaměstnanci a žáci musí se zúčastnit povinně všech akcí školy bývají za ně odměny.
Mulťáctví
Smíš mít pouze dvě postavy, pokud máš sourozence, či si dospělý a máš dítě tak v ředitelně můžeš zažádat o povolení se registrovat znovu čili mít dvě postavy z jedné IP adresy

vypravěč neexistuje v tom to RPG
křišťálová stěna
odděluje hráče od postavy. Totiž zde platí jen jedno postava je jedena osobnost a hráč druhá nejste jeden a ten samý.Postava by neměla bát ovlivňována vaší momentální náladou, neměl by se do jejího života zaplétat váš reálný život.

Metagaming - ovlivňování cizí postavy. Nechte své spoluhráče reagovat na váš post, nehrajte za ně, neovlinujte to, co jejicho postava udělá či neudělá.

Můžete psát Er formě (3. osoba jednotného čísla).
Hraje se chatech ale i v
Přímá řeč se píše klasicky do uvozovek (""), aby jsme ji mohli lehce rozlišit od jiného textu.
To, co vaše postava dělá se píše do hvězdiček i to co si myslí(* *).

Příchod, odchod:Častá chyba. Kdykoliv někam vejdete, musíte zase odejít, než začnete hrát na jiném místě. Umíte se snad rozdvojovat? Ne. Vaše postava to taky neumí.

 

Ovlivňování cizí postavy: Ne. Nic takového se nesmí stát. Musíte hrát pouze za sebe a neovlivňovat ostatní. To, že někomu nastavíte nohu, aby zakopl, ještě neznamená, že upadne. To, že na něj jakékoliv kouzlo, ještě neznamená, že jej zasáhne. Musíte dát spoluhráčům šanci zareagovat a vypořádat se s podněty, které jste jim svým příspěvkem připravili.

 

Metagaming: Zákeřná věc. Je důležité si uvědomit, že vy nejste vaše postava a vaše postava nejste vy. Je tudíž důležité naučit se oddělit realitu od hry. Vy si můžete přečíst profily hráčů, jiné hry a dozvědět se tak spoustu informací, ale vaše postava ne. Co nezažije ve hře na vlastní kůži, to neví. (Takže i když znáte všechna kouzla z knih o Harrym Potterovi, vaše postava je nezná. Zná jen ta, co se naučila během vyučování. – platí hlavně pro studenty). A i když si můžete přečíst z profilu, jak se postava jmenuje, dokud se vám nepředstaví, vaše postava by o tom neměla vědět, nejedná-li se ovšem o všem známého kouzelníka.(Např. ministr/yně kouzel)

 

Mary Sue/Gary Stu: Neboli dokonalá postava. Všechno zná, umí, je nejlepší, je nejkrásnější a nikdo ji nikdy neporazí. Hráč tohoto druhu postav si zřejmě myslí, že je středem vesmíru. Ne! Je mnohem zajímavější a zábavnější hrát za postavu, která má nějaké nedostatky a slabosti, než za téměř nelidskou bytost. Mary Sue a Gary Stu se stávají často neoblíbenými mezi normálními kouzelníky.

 

Historie postavy, vzhled a vlastnosti: Každá postava má tak jako i reálná osoba svoje typické charakterové vlastnosti a schopnosti. Vlastnosti vyjadřují hlavně povahu a charakter osoby. Každá postava má tak jako i reálná osoba svoje typické charakterové vlastnosti a schopnosti. Vlastnosti vyjadřují hlavně povahu a charakter osoby.

 

To by bylo k základním pravidlům RPG, stručně a jasně...

 

Viteály, předměty černé magie, které se vytvářejí černokněžníky perfektně ovládajícími černou magii. Čili viteály si nesmí vytvořit kdekdo. Viteál je předmět, v kterém kouzelník uchová část své duše a dokud zůstane viteál nezničen, stává se nesmrtelným. Pokud si budete chtít vytvořit viteál, musíte zabít kouzelníka. A vytvořený viteál uložit na bezpečné místo. Poté funkcí „Printscreen“ vyfotíte důkaz o existenci vašeho viteálu a obrázek si uložíte na později, abyste mohli prokázat své případné zmrtvých vstání. Viteál musí být vytvořen ještě před úmrtím postavy.

 

SoubojeZákladním pravidlem v RPG-souboji tedy je, nepřehánět. Nikdo z Vás není bůh, takže musí dbát svých schopností a používat jen kouzla a techniky, které skutečně umí a výbavu, kterou skutečně má.

Souboje probíhají na tahy, kdy hráči na začátku souboje určí pořadí a toho se pak po zbytek souboje drží. Hráč nesmí psát výsledky kouzel, které by ještě soupeř mohl včas ovlivnit (odzbrojení- Expeliarmus, vykrytí kletby-Protego, atd..) a naopak musí dle svých vlastností objektivně zhodnotit, zda dokáže uhnout nebo ho kouzlo zasáhne. V případě hrubého porušení pravidel RPG se trestá na místě a to sic vyhoštěním postavy ze souboje po dobu minuty, za udání pádného důvodu a vysvětlení. Poté se smí vrátit a pokračovat ve hře.

Hráč nesmí používat informace, které zjistil mimo hru a jeho postava k nim nemá přístup(na chatboxu, pročítáním fóra nebo profilu soupeře)

Každý z dvojice soupeřů má dvě akce. Obranu a útok. Bojuje se tak, že po prvním útoku se do jedné zprávy píše obrana na soupeřův útok a následná reakce. (útok, úprk, atd.)

Jestliže hráči bojují, střídají se a nechávají protivníkovi možnost reagovat.

Tato pravidla mají zabránit tomu, aby vznikala další nedorozumění a dohady. Týkají se všech hráčů RPG - HP, kteří se kdy dostanou do potyčky mezi kouzelníky.

Tedy jak vidíte, základní pravidla RPG se pohybují ve všech sférách hry…

 

Těhotenství: Jak jistě většina z nás již ví. Děti nenosí čáp, ani vrána. Dokonce ani ta kouzelnická miminka nepřinese opeřenec v uzlíčku. Těhotenství se týká dvou postav, které jsou ke vzniku nového života zapotřebí. Důležitá je dohoda, mezi hráči, pakliže se ještě necítí dostatečně zralí na to, aby vypisovali samotný akt lásky a přesto by chtěli postavám pořídit miminko. Mějte však na paměti, že když se nedohodnete, mezi postavami nedojde více než k polibku a najednou příjdete s pohádkou o těhotenství. Je to automaticky považováno za porušení RPG pravidel.

Přestože těhotenství v reálném světě trvá spíše těch 9 měsíců. Některé kouzelnice si jej zkrátí i během týdne a rodí tak dětí jako smetí. Ne. Tato doba se zkrátí na minimálních 5 reálných měsíců, pro ty, které se nemohou dočkat a chtějí průběh věcí uspěchat.

 

Magické předměty ve hře: Relikvie smrti (bezová hůlka, neviditelný plášť a kámen mudrců) - ve hře existují avšak jsou ztraceny. NIKDO z vás

nemá obraceč času, NIKDO z vás nevlastní zatmívač Albuse Brumbála. 

 

Smrt ve hře:Je to prosté. Zemře-li vaše postava, je mrtvá. (po zasažení kletbou Avada Kedavra, sebevražda - ano i takové jsou případy...) Neexistuje, aby se objevil někdo mrtvý, jako živý a zdravý kouzelník bez újmy. NIKDO vás nemůže oživit obracečem času. Zda si svou smrt vyloženě nepřejete, může vás od toho zachránit pouze viteál, který musí být z pochopitelných důvodů vytvořen před úmrtím vaší postavy. 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one